Grūtniecība sportā...

03.05.12

Skaistā pavasara rītā Jumtalapa nolēma pameklēt forumā kādus komentārus par Olgu Ativi... Un pirmais, kas izlēca : "Olga Ativi leaves volleyball for pregnancy..." Ārprāts!!!!!

Sieviešu sportā faniem un treneriem sportistes grūtniecība vairāk saistās ar kaut ko ne visai priecīgu... Vīriešu sportā gaidāmais bērns sportistu ceļ spārnos un viņš spēlē tik labi, kā vēl nekad. Savukārt sieviešu sportā gaidāmais bērns spiež sportisti aptuveni gadu atturēties no sacensībām, un pēc tam ir ļoti grūti atgriezties.

Visneticamākā atgiešanās... Kubas izlases volejboliste Mireya Luis jau 2 nedēļas pēc bērna piedzimšanas spēlēja PČ-1986, kur veica lielu darba apjomu uzbrukumā un aizsardzībā, bija atslēgas spēlētāja. Kuba izcīnīja sudraba medaļas.

Masu grūtniecības kuriozs... Pirms sieviešu volejbola PČ-1982 uzreiz sešas PSRS izlases spēlētājas paziņoja par savām grūtniecībām. Kā vēlāk noskaidrojās, tādējādi spēlētājas esot protestējušas pret izlases galvenā trenera (Николай Карполь) darba metodēm - kliegt uz spēlētājām un "обложить их матом" (www.eg.ru). Līdz ar to turnīra neapstrīdamā galvenā favorīte PSRS izlase palika bez 6 spēlētājām un ierindojās kaunpilnajā 6. vietā.

 Nikolajs Karpoļs un viņa dāmas 2011-2012


Miljonāres grūniecība... Kādreizējā pasaules labākā jaunā basketboliste Candace Parker 2008. gadā kļuva par NCAA čempioni, par Olimpisko čempioni un par visu laiku veiksmīgāko WNBA rūkiju. Ar Jekaterinburgas UMMC viņa vienojās par 1,3 mlj $ pussezonā. Un tad pēkšņi paziņojums : "esmu stāvoklī!" Visu laiku sieviešu basketbola lielākais kontrakts tika atcelts... Vēlāk Parker atzina, ka viņas grūtniecība nebija plānota.


Līderu grūtniecība... Atmiņā palicis Krievijas sieviešu basketbola izlases galvenā trenera sāpju pilnais izsauciens pirms EČ-2005 : "наши лидеры вдруг забеременели" - divas vadošās spēlētājas izlasei atteica grūtniecības dēļ.

Citi gadījumi sieviešu basketbolā... Maria Stepanova neilgi pēc bērna piedzimšanas jau spēlēja EČ-2003, un maču puslaiku pārtraukumos baroja savu zīdaini, rezultāts - zelta medaļas. Olga Arteshina pēkšņi paziņoja, ka ir stāvoklī, viņas CSKA komanda bija šokā, jo tajā laikā viņa izlaida dažas spēles zem iemesla "apslimusi", tolaik Krievijas izlasei nācās piekoriģēt ambiciozo plānu izcīnīt zelta medaļas OS-2008. Mūsu pašu Ieva Tāre 2006. gada sākumā potītes traumas aizsegā sāka gaidīt mazo. Un tādu gadījumu ir daudz.